Spółka komandytowo akcyjna

Spółka komandytowo akcyjnaSpółka komandytowa jest mniej dochodowa, jednak jest pewniejsza niż dwie opisane wcześniej opisane. Jeśli chodzi o dokumenty założycielskie, na podstawie jakich zostały założona to, podobnie jak w przypadku spółki partnerskiej, umowa spisana jest w postaci aktu notarialnego. Widać więc, że istnieje w tym pewne podobieństwo. Jeśli chodzi natomiast o odpowiedzialność za zobowiązania, to spółka ta jest dość skomplikowanie skonstruowana. Co najmniej jeden wspólnik (komplementariusz) odpowiada bez ograniczenia za zobowiązania spółki, a odpowiedzialność co najmniej jednego wspólnika (komandytariusza) jest ograniczona do wysokości sumy komandytowej. Widać więc, że jest to o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku spółki jawnej, w której wszyscy wspólnicy biorą odpowiedzialność za firmę, a w przypadku spółki partnerskiej nie ponoszą odpowiedzialności za zadania wykonane przez pozostałych współpracowników. Jeśli chodzi o organy spółki, to każdą spółkę komandytową reprezentują komplementariusze, a po uzyskaniu pełnomocnictw mogą ją reprezentować także komandytariusze. W przypadku wynagrodzenia jest bardzo podobnie: komplementariusze i komandytariusze uczestniczą w zyskach proporcjonalnie do wniesionego do spółki wkładu. Uważam, że spółka ta jest najbardziej korzystna ze wszystkich, ponieważ nasze zarobki zależą od naszego wkładu, podobnie jest w przypadku naszych zobowiązań, gdyby firma wpadła w jakiekolwiek zadłużenia lub problemy finansowe. Dobrą stroną tej spółki jest także fakt, że nie musimy wnosić równej ceny wkładu.

Comments are closed.

  • Sposób działania telefonicznej windykacji należności

    Osoby, które pracują jako windykatorzy długów przekonują, że telefoniczna windykacja należności jest najmniej dotkliwą formą windykacji podejmowaną przeciw osobie zadłużone. Dlatego przekonują, że warto jest spłacić swój dług jeszcze wówczas, gdy trzeba zmagać się jedynie z odbieraniem telefonów od wierzyciela. Jednak osoby zadłużone miewają inne zdanie na ten temat. Zwracają one uwagę na to, że …Read More »
  • Miejsca wykorzystywania wykładziny pcv

    W sprzedaży dostępne są różnego rodzaju wykładziny pcv. Wobec tego mogą być wykorzystywane zarówno w domach i mieszkaniach, jak i w pomieszczeniach gospodarczych oraz w pomieszczeniach produkcyjnych znajdujących się na terenie firm budowlanych czy remontowych.Read More »
  • Dla każdego coś dobrego – czyli słowo o alkoholach

    Wszyscy wiedzą, że Polacy potrafią przesadzić z alkoholem. Z tego jesteśmy, niestety, znani również za granicą. Wielu obcokrajowców miało tę nieprzyjemność, że widzieli nietrzeźwego Polaka na ulicy. Skądś te opinie się biorą. Nie wszystkie są wyssane z palca. Nie wszystkie to pomówienia i bzdury. Polacy mają problem z alkoholem. Stąd też sklepy monopolowe osiągają duże …Read More »