Techniki antstresowe

Zajmując się ekonomią, księgowością czy przedsiębiorstwem, bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność, co wiąże się nieodłącznie z męczącym nas stresem. Czasami, stres ma pozytywne działanie, ponieważ motywuje i zmusza nas do działania. W przeważającej jednak liczbie przypadków, powoduje on kłopoty z podejmowaniem jakichkolwiek działań przez blokadę psychiczną lub ból fizyczny. Stres może powodować bóle głowy, pocenie i drżenie rąk, niepewność siebie i kłopoty ze stanowczością, co jest niedopuszczalne, gdy kierujemy większą grupą ludzi. Postanowiłam podać więc kilka sposobów na radzenie sobie z tym groźnym przeciwnikiem. Pierwszym z nich jest zmiana formy aktywności. W przypadku, gdy przyczyną naszego stresu jest zbytni wysiłek umysłowy, to powinniśmy skupić się na rozwoju naszego ciała przez prace ręczne, uprawianie jakiegoś sportu czy nawet posprzątanie mieszkania. Jeśli natomiast stres wiąże się z pracą fizyczną, to powinniśmy zastąpić go wysiłkiem umysłowym np. przeczytanie ciekawej książki czy obejrzenie interesującego filmu. Drugim sposobem jest posłuchanie ulubionej muzyki. W Stanach Zjednoczonych udowodniono, że najlepszą muzyką o charakterze relaksacyjnym jest muzyka klasyczna (Mozart, Vivaldi, Chopin). Terapię tę nazywamy muzykoterapią. Trzecim sposobem jest po prostu umiejętne planowanie wolnego czasu. Jak to zrobić? Nic prostszego. Wystarczy zapisać sobie, co zamierzamy zrobić danego dnia i odpowiednio rozłożyć to czasowo. Przydatny jest kalendarzyk czasowy, który posiada prawie każdy przedsiębiorca.

Comments are closed.

  • Zalet i wady działalnosci gospodarczych

    Własne działalności gospodarcze mają wiele wad i zalet. Przede wszystkim niosą jednak za sobą swoje ryzyko. Postaram się przedstawić wady i zalety poszczególnych działalności. Jeżeli działalność gospodarcza jest własnością prywatną jednego przedsiębiorcy, to ma to tyle samo zalet, co wad. Pierwszą dobrą cechą jest ograniczenie formalności przy zakładaniu działalności. Drugą zaletą jest to, że samodzielnie …Read More »
  • Czy chiński nagrobek się opłaca?

    Zmarłemu zawsze należy okazać pełen szacunek, a sprawę pogrzebu i wyboru nagrobka potraktować poważnie. Zawsze warto stawiać na najwyższej jakości nagrobki, od polskich firm kamieniarskich, które są solidne i trwałe. Niektórzy jednak decydują się na sprowadzane nagrobki, np. nagrobki z Chin. Czy warto? Wiadomo, że ktoś kto ma pieniądze na nagrobek i nie musi się …Read More »
  • Jaką armaturę łazienkową wybrać do nowoczesnej aranżacji?

    Urządzenie pięknej i funkcjonalnej aranżacji łazienki nie należy do zadań łatwych. Niemniej wnętrze to jest bardzo istotne w każdym mieszkaniu, dlatego warto zadbać o piękną aranżację, dzięki której wieczorna kąpiel stanie się jeszcze przyjemniejszą chwilą wytchnienia po męczącym dniu. Aranżacja wnętrza wymaga przemyślenia wielu aspektów – od wyboru kolorystyki poprzez materiały wykończeniowe aż po wybór …Read More »