Techniki antstresowe

Zajmując się ekonomią, księgowością czy przedsiębiorstwem, bierzemy na siebie ogromną odpowiedzialność, co wiąże się nieodłącznie z męczącym nas stresem. Czasami, stres ma pozytywne działanie, ponieważ motywuje i zmusza nas do działania. W przeważającej jednak liczbie przypadków, powoduje on kłopoty z podejmowaniem jakichkolwiek działań przez blokadę psychiczną lub ból fizyczny. Stres może powodować bóle głowy, pocenie i drżenie rąk, niepewność siebie i kłopoty ze stanowczością, co jest niedopuszczalne, gdy kierujemy większą grupą ludzi. Postanowiłam podać więc kilka sposobów na radzenie sobie z tym groźnym przeciwnikiem. Pierwszym z nich jest zmiana formy aktywności. W przypadku, gdy przyczyną naszego stresu jest zbytni wysiłek umysłowy, to powinniśmy skupić się na rozwoju naszego ciała przez prace ręczne, uprawianie jakiegoś sportu czy nawet posprzątanie mieszkania. Jeśli natomiast stres wiąże się z pracą fizyczną, to powinniśmy zastąpić go wysiłkiem umysłowym np. przeczytanie ciekawej książki czy obejrzenie interesującego filmu. Drugim sposobem jest posłuchanie ulubionej muzyki. W Stanach Zjednoczonych udowodniono, że najlepszą muzyką o charakterze relaksacyjnym jest muzyka klasyczna (Mozart, Vivaldi, Chopin). Terapię tę nazywamy muzykoterapią. Trzecim sposobem jest po prostu umiejętne planowanie wolnego czasu. Jak to zrobić? Nic prostszego. Wystarczy zapisać sobie, co zamierzamy zrobić danego dnia i odpowiednio rozłożyć to czasowo. Przydatny jest kalendarzyk czasowy, który posiada prawie każdy przedsiębiorca.

Comments are closed.

  • Jak działa internetowa hurtownia alkoholi

    Jeszcze niedawno, aby kupić alkohol, dużą ilość alkoholu, było trzeba udać się do hurtowni mieszczącej się w większym mieście. Dlatego właściciele sklepów oraz punktów gastronomicznych musieli za każdym zapotrzebowaniem jechać do hurtowni, aby tam kupić alkohol i przywieźć go samodzielnie. Dziś są zdecydowanie większe udogodnienia, dzięki czemu praca zarządzających tymi punktami wydaje się wygodniejsza i …Read More »
  • Zamówienie alkoholu przez inernet

    W obecnych czasach praktycznie wszystkie towary mogą zostać zamówione przez internet, dlatego dotyczy to też alkoholu. Osoby prowadzące internetowe hurtownie alkoholi wiedzą bardzo dobrze, że w ten sposób będą mogły dotrzeć do jeszcze większej ilości klientów, niż gdyby prowadziły jedynie tradycyjne hurtownie. Dlatego internetowa hurtownia alkoholi może przynosić naprawdę spore dochody i w ten sposób …Read More »
  • Zmiana mechanizmu produkcji

    Wraz ze zmianą mechanizmu produkcji i jej rozwoju uległ także zmianie mechanizm dostosowywania produkcji do potrzeb społecznych (efektywnego popytu). W dostosowywaniu tym coraz większa rolę odgrywają elementy nierynkowe. Można powiedzieć, że obecnie dominuje raczej dostosowywanie zapotrzebowania do produkcji (popytu do podaży), a nie, jak dawniej, produkcji do efektywnego popytu. Zjawisko to jest funkcją ukształtowania się …Read More »