Zalety i wady

W poprzednim artykule zastanawiałam się nad wadami i zaletami założenia działalności gospodarczej, która stanowiłaby własność prywatną jednego przedsiębiorcy. Tym razem skupię się na spółce jawnej i dobrych oraz złych stronach stworzenie tej właśnie działalności. Zacznijmy może od zalet. Pierwszą pozytywną cechą takiej spółki jest spora swoboda w kształtowaniu zasad statutu spółki. Drugą zaletą jest możliwość, by każdy wspólnik reprezentował spółkę, ale także możliwość wykluczenia jakiegoś wspólnika jako reprezentanta zgodnie z uwzględnieniem tego w umowie spółki. Trzecią dobrą cechą jest możliwość wpisania w nazwę firmy tylko jednego nazwiska właściciela. Czwarta zaletą jest brak określonych wymagań kapitałowych. Piątą zaletą jest to, że koszty rejestracji są podzielone na kilku wspólników są o wiele tańsze. Ostatnią zaletą jest to, że każdy wspólnik ma prawo do równego udziału w zyskach przedsiębiorstwa. Przejdźmy jednak do wad. Pierwszą wadą jest odpowiedzialność całym majątkiem za zobowiązania spółki, solidarnie w przypadku wszystkich wspólników. Drugą wadą jest fakt, że osoba nowo przystępująca do spółki odpowiada za zobowiązania spółki powstałe przed dniem, w którym przystąpiła. Ostatnią, ale bardzo znaczącą wadą jest możliwość długiego oczekiwania na wpis do rejestru przedsiębiorców w Sądzie Rejestrowym. Widać więc, że spółka ta posiada zarówno wiele wad i wiele zalet. Zalet jest naprawdę bardzo dużo, jednak wady są bardzo znaczące. Polecam dokładne przemyślenie, czy chcemy założyć tę właśnie spółkę.

Comments are closed.

  • Zmiana mechanizmu produkcji

    Wraz ze zmianą mechanizmu produkcji i jej rozwoju uległ także zmianie mechanizm dostosowywania produkcji do potrzeb społecznych (efektywnego popytu). W dostosowywaniu tym coraz większa rolę odgrywają elementy nierynkowe. Można powiedzieć, że obecnie dominuje raczej dostosowywanie zapotrzebowania do produkcji (popytu do podaży), a nie, jak dawniej, produkcji do efektywnego popytu. Zjawisko to jest funkcją ukształtowania się …Read More »
  • Frank tańszy niż w bankach i kantorach

    Banki i kantory do prawidłowego funkcjonowania na rynku, muszą pobierać dodatkowe opłaty od sprzedawanych produktów i usług. Tylko dzięki temu istnieją i mają pieniądze na opłacenie pracowników. Dlatego w takich punktach franki są zdecydowanie droższe niż w internecie.Read More »
  • Najmodniejsze aranżacje łazienek w 2018 r.

    Łazienka to miejsce, w którym chętnie spędzamy czas po ciężkim dniu w pracy. Szukamy tam odprężenia i relaksu. Warto zadbać o to, by otoczenie, w którym w pewien sposób odpoczywamy, nie zakłócało nam tego czasu, a przeciwnie – dostarczało dodatkowych wrażeń estetycznych. Jakie aranżacje łazienek będą modne w 2018 roku?Read More »