Umiejetność zachowania się w trudnych sytuacjach

Osoba prowadząca własny interes lub kierująca grupą powinna umieć zachować się w trudnych sytuacjach i radzić sobie ze stresem, ponieważ obracanie dużą ilością pieniędzy ściśle się z tym wiąże. Czym tak naprawdę jest jednak stres lub frustracja? Jest to reakcja naszego organizmu na problem z dokonaniem trudnej decyzji lub w pokonaniu trudnej przeszkody zagrażającej naszym interesom. Jak sobie radzić w takich sytuacjach?
Jednym z wyjść jest represja, czyli usunięcie z pamięci wydarzeń związanych z frustrującą sytuacją. Drugim sposobem jest racjonalizacja, czyli uzasadnienie sobie samemu działań, jakie podjęliśmy w wyniku trudnej sytuacji. Trzecim, bardzo niebezpiecznym sposobem jest fantazjowanie. Osoba, która staje przed poważnym problemem, wyobraża sobie jego idealne rozwiązanie, rekompensując sobie brak pokonania przeszkody. Kolejnym, złym wyjściem jest rezygnacja, czyli całkowite poddanie się w walce z pokonaniem przyczyny naszych frustracji. Ostatnim, ale dobrym sposobem na poradzenie sobie z problemem jest substytucja, czyli znalezienie „złotego środka”, sposobu zastępczego, jak poradzić sobie w trudnej sytuacji. Z powyżej wymienionych sposobów, ostatni i drugi uznałam za najlepsze, ponieważ pozwala szukać skutecznego sposobu na rozwiązanie problemu bez odrywania nas od rzeczywistości i straty cennego czasu. Polecałabym jednak poważnie zastanowić się czy należy brać na siebie odpowiedzialność stanowiska kierowniczego, jeśli mamy kłopoty z męczącą nas frustracją, ponieważ tej będzie tylko przybywać.

Comments are closed.

  • Kosmetyki na bazie mleka klaczy – dobro najlepsze z najlepszych

    Wraz z przyjściem dziecka na świat rozwija się jego układ immunologiczny oraz mikrobiom skórny. Na ogół w wieku młodzieńczym często zapomina się, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, nie tylko w wieku niemowlęcym, lecz na każdym etapie życia człowieka. Odkryj moc kosmetyków colostrum Kosmetyki colostrum są okazją do tego, by podczas ich używania przypomnieć sobie, …Read More »
  • Współczesny kapitalizm

    Mechanizm funkcjonowania kapitalizmu współczesnego, w porównaniu z mechanizmem stadium kapitalizmu monopolistycznego, wykazuje trzy podstawowe różnice. W skład jego elementów weszła gospodarka państwowa wraz z rozwiniętym zespołem środków interwencjonizmu państwowego. Uległy jakościowej modyfikacji elementy mechanizmu funkcjonowania monopoli. Wysoko zorganizowany świat pracy stał się przeciwważną siłą w stosunku do zmonopolizowanego kapitału. Wskutek tych trzech przyczyn całokształt mechanizmu …Read More »
  • Jeśli kredyt, to tylko w banku

    Jedna z kampanii społecznych stworzona dla Ministerstwa Finansów zachęcała kiedyś do brania kredytów tylko w bankach, z pominięciem tak zwanych parabanków oraz prywatnych firm, które udzielają pożyczek. W kampanii wskazywano między innymi na nadużycia, jakich miały się dopuszczać pozabankowe przedsiębiorstwa. Dzisiaj na szczęście ich działalność jest ograniczona przepisami prawa i chociaż nadal nie obowiązuje ich …Read More »